>

Strefa inspiracji

Strefa inspiracji

 

W dwóch wyznaczonych miejscach na stadionie staną „Strefy inspiracji”. W tych miejscach artyści, muzycy, sportowcy, aktorzy oraz osoby tworzące kulturę będą podpisywać swoje książki, płyty oraz filmy. Wielu z nich będzie głosiło również w STREFIE SŁOWA (zobacz więcej) oraz na scenie głównej.

UWAGA: Co kilka dni odsłaniamy nazwiska kolejnych osób dołączających do STREFY INSPIRACJI.


 

 

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Stawigudzie; od 2007 roku wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, od 2008 roku prowadzi zajęcia w Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie; redaktor pracy zbiorowej pt. "Która Adama podnosisz z upadku i od łez uwalniasz Ewę. Wybrane zagadnienia Tajemnicy Wcielenia". autor wielu artykułów i książek z zakresu homiletyki, demonologii i mariologii; publikuje m.in. na łamach "Ateneum Kapłańskiego", "Studiów Warmińskich" i "Studiów Redemptorystowskich".

Dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, od 2014 roku redaktor naczelny Telewizji Republika, a od 8 maja 2017 dyrektor programowy tej stacji. Prywatnie mąż i ojciec piątki dzieci. Od 2016 do 2018 prowadził z żoną portal internetowy www.malydziennik.pl, a w kwietniu 2018 zaczął prowadzić w Polskim Radiu 24 audycję "Terlikowski na froncie".

Katolicki ksiądz w diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala w Iniach; doktor nauk biblijnych; profesor biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore. Wielokrotnie głosił rekolekcje i konferencje w Polsce i na całym świecie. Autor kilkudziesięciu książek. Założyciel Biblia Publications - wydawnictw promujących książki związane z chrześcijaństwem. Wziął udział w filmie "Nurunguvettangal" ("Klejnoty światła"), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.

Polski duchowny katolicki, doktor habilitowany teologii moralnej, wykładowca KUL (1998-2014), rektor Wyższego Seminarium Duchowne Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie (2009-2011); rzecznik prasowy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz wicedyrektor Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (2011-2017), sekretarz polskiej prowincji Zgromadzenia Marianów (2017-), zajmuje się bioetyką i problematyką małżeńską. 

Jeden z założycieli zespołu hip-hopowego Full Power Spirit, który istnieje już 17 lat. Wraz z kolegami z zespołu prowadzą liczne rekolekcje dla młodzieży i trafiają do niej dzięki oryginalnej formie, łączącej modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, konferencję i muzykę hip-hop.

Aktor teatralny i filmowy. Grał księdza Jerzego Popiełuszkę w głośnym filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Zawsze był wierzący, ale duchowego przełomu dostąpił podczas modlitwy wstawienniczej na oazie, podczas której uznał Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Zmieniło to też jego osobowość, stał się bardziej otwarty na ludzi i zamarzył o aktorstwie. Mówi: "Nasze życie to ostatecznie walka o zachowanie wiary, o zbawienie. Z tym nie ma żartów".

Ewangelizator, autor trzech poradników: "Boży poradnik odzyskiwania radości", "Boży poradnik antydepresyjny" oraz "Boży poradnik zwycięstwa nad lękiem". Od kilku lat jeździ po Polsce, głosząc Dobrą Nowinę w wielu kościołach i prowadząc uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Nawołuje do czytania Pisma Świętego, szatana nazywa "łajzą rogatą", a jako na źródło wszelkiej radości wskazuje na Pana Boga.

Duszpasterz akademicki, dawny mistrz karate, dzisiaj salezjanin i kapłan Maryi, w której zakochał się na pielgrzymce do Medjugorie. Głosi liczne konferencje i rekolekcje, głosi Ewangelię z mocą w wielu miejscach w kraju. 

Wraz z żoną prowadzi programy rozwojowe, warsztaty, rekolekcje i zajmują się coachingiem. Działają w Szkole Biblijnej, szerzą zasady Bożej ekonomii. Wydali razem książkę: „Uzdrowienia finansowe. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?”. Mieli kilka kredytów, które bardzo szybko spłacili i dają ludziom nadzieję i narzędzia do wyjścia z ich długów. Są inicjatorami Mszy Św. w intencji ludzi zadłużonych i wierzycieli. Wojciech pomaga innym odnajdywać właściwe miejsce w obszarze zawodowym. Pracuje także z młodzieżą, pomagając zaplanować ścieżkę edukacyjną i kierunek rozwoju kariery. http://www.mwnowiccy.pl/

Autorka książek takich jak „Uzdrawiająca moc Eucharystii”, „Objawiona obecność. Cuda eucharystyczne” oraz „Co Duch Święty mówi do Kościoła w Polsce”. Dziennikarka, publikuje m.in. w „Czasie Serca” i „Cracovia Leopolis”. Popularyzuje nauczanie Jana Pawła II w Polsce, na Ukrainie i w Rosji.

Artysta hip-hopowy, od kilkunastu lat głosi Ewangelię grając koncerty adresowane głównie do młodych ludzi. Jak sam mówi: „Najważniejsze jest to, by ci, którzy tej Ewangelii mają słuchać rozumieli jej treść i sposób, w jaki jest przekazywana”. Od początku kariery muzycznej w Wielkim Poście jeździ z profilaktyczną trasą koncertową: „Znajdź pomysł na siebie”.

Założyciel i lider zespołu „Maleo Reggae Rockers”. Członek zespołów, m.in. „2Tm2,3” oraz „Arka Noego”. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą.

Na swojej stronie internetowej pisze o sobie: „z wykształcenia jestem ekonomistą, z pasji reżyserem i producentem, a z serca chrześcijaninem”. Był zastępcą Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu SA, nakręcił wiele filmów. Pierwszym dokumentalnym był „Jak pokonać Szatana”, który w 2014 roku zdobył Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie. Aktualnie pracuje nad trzema filmami, jeden z nich jest wysokobudżetową polsko-amerykańską fabułą o Bożym Miłosierdziu.

Maciej Syka - W warszawskiej parafii pod wezwaniem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego prowadzi kino parafialne i dom produkcyjno-medialny „High Hope Films”. Absolwent australijskiej Academies Australasia oraz Supreme Business College w Sydney. Pracownik nowojorskiego studia filmowego Grassroots Films, które powstało po atakach terrorystycznych na WTC w 2001 roku. Dystrybutor i organizator produkcji na Polskę i Europę projektu filmowego „The Human Experience – Wszystko o człowieku”.

Tadeusz Syka - dziennikarz, współprowadzi program "Ziarno", współpracuje z bratem - Maciejem Syką - przy produkcjach filmowych; PR Manager wytwórni "High Hope Films". Kocha żywy, dynamiczny Kościół, a dla pracy dla Boga zrezygnował z wysokiego stanowiska dyplomatycznego w NATO.

23-latek pochodzący z Warszawy. Był dzieckiem ulicy, który wyśmiewał i prześladował tych, którzy mówili o Bogu. Gdy przeżył spoczynek w Duchu Świętym, jego życie zaczęło się zmieniać. W wakacje 2017 r. przeszedł na piechotę z Warszawy do Medjugorje, relacjonując całą wyprawę na profilu facebookowym „Z buta do Maryi”.

Muzyk kochający Boga, głoszący Ewangelię Jezusa Chrystusa wszędzie gdzie się tylko da. Od wielu lat chętnie zapraszany na różne spotkania rekolekcyjne w całej Polsce i na świecie. Prezes Fundacji ZaNim. Jego życiowe motto brzmi:  Mk 16,15-18: „I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. 

http://witekwilk.pl

Autor książki „Wyrwani z Niewoli”. Będąc na dnie, w piekle uzależnienia i myśli samobójczych, zaczął wołać do Boga i tak nastąpiła przemiana jego życia. Skończył szkołę, rozpoczął studia na wydziale psychologii, a wraz z „Heresem” jeżdżą od kilku lat po całej Polsce, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia.

Muzyk hip-hopowy, członek grupy „Wyrwani z niewoli”. Jego nowy pseudonim to „Heres”, czyli ‘dziedzic’. Świadomość bycia dziedzicem mocno wpłynęła na przemianę jego życia. Kiedyś „upadły” człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, dzisiaj wzór dla młodych. Pokazuje, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

Felietonista, blogger, pisarz młodego pokolenia, autor książki „Apostołowie w dresach”, publikuje m.in. na portalu Stacja7.pl, w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w czasopismach „Wzrastanie”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Szum z Nieba”, pomysłodawca projektu ewangelizacyjnego Akademia Apostołów.

Absolwentka teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Koszalinie. Autorka tekstów, muzyki i scenariuszy oraz założycielka zespołu „Pieśń Chwały”. Od wielu lat głosi Ewangelię, prowadząc rekolekcje i misje w Polsce oraz za granicą, a także posługując w zespołach muzycznych, jako lider uwielbienia, wokalistka, gitarzystka oraz pianistka. Jest członkiem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Założyła Akademię Rozwoju Talentów kształcącą między innymi ewangelizatorów, głoszących, liderów i muzyków. Współorganizowała dwa duże katolickie spotkania w Polsce:  „Jezus na stadionie” oraz „Słowo stało się Ciałem”. Jest pomysłodawczynią serii konferencji dla kobiet „Queen Style”, autorką książek „Umiłowana czyli kobieta z klasą” oraz „Najlepsza Towarzyszka – Ezer Kenegdo”, a także właścicielką firmy „Dla Jezusa”.

Od dziecka związany ze środowiskiem hip-hop. Raper i autor tekstów, tworzy i nagrywa muzykę – na swoim koncie ma już 3 płyty. Koordynator i ambasador Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

Lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” w parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały, fora charyzmatyczne oraz modlitwy o uzdrowienie w Polsce i na świecie. Autor książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”.

Duszpasterz akademicki i opiekun duchowy grupy ewangelizacyjnej Wspólnota Jednego Ducha z Siedlec, koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji siedleckiej.

Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego, pisarz, redaktor „Gościa Niedzielnego” i czasopisma muzycznego „Ruah”. Mieszka w Katowicach wraz z żoną i trójką dzieci. Autor wielu książek chrześcijańskich, m.in. „Radykalni”, „Pan Bóg? Uwielbiam!” oraz „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Nawrócony od ponad dwudziestu lat. Cztery lata temu przeżywał kryzys na wszystkich płaszczyznach życia, w którym nauczył się uwielbiać Pana Boga w największej ciemności. Dzisiaj mówi: „Ja się decyduję na uwielbienie, bo jest napisane: W każdym położeniu dziękujcie Bogu”. Od tego momentu doświadczył wylania Ducha Świętego, zaczął wchodzić w żywą relację z Jezusem i posługiwać charyzmatami.

Dawniej aktor teatralny, a od 9 lat autor książek dla dzieci („Ucho w opałach”), dorosłych („Ogrody Bożych cudów”) i lider zespołu muzycznego Kanaan. Wydał z nim już płytę „Tato”, a aktualnie pracuje nad kolejną – „Trzy sny”. Pragnie pokazywać, że kultura nie musi obrażać ani szokować, a wciąż może pociągać.

Członek międzynarodowej wspólnoty ewangelizacyjnej Koinonia Jan Chrzciciel, od 2017 roku inicjator projektu ewangelizacyjnego „Tylko Jezus”, który współtworzy cała jego rodzina. Wydali do tej pory dwie płyty: „Tylko Jezus” i „Tylko Jezus 2”.

http://onlyjesus.co.uk

Historyk, nawrócony w 2002 roku podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w 2009 roku przyjął święcenia kapłańskie, teraz prowadzi Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i zespół Razem za Jezusem. Autor wielu książek, m.in. „Most na drugi brzeg”, „Słowo, Które uzdrawia” czy „Prawda, wolność, życie”.

Aautor książki „Bóg znalazł mnie na ulicy”, dawniej bezdomny i uzależniony od alkoholu, dzisiaj ewangelizator. Dziś mówi, że przemiana zaczęła się „w stołówce, gdy kobieta z obsługi powiedziała: „Henryk, tylko Bóg może ci pomóc”. Te słowa zmieniły wszystko”.

Please publish modules in offcanvas position.