Zespoły

Jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. To nie tylko zespół muzyczny, ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny, ale przede wszystkim Ewangelia, czyli Dobra Nowina o Jezusie. 

http://tgd.com.pl

Zespół z zupełnie innego świata niż dwa poprzednie. Debiutowali 23 czerwca 2017 roku w rytmach chrześcijańskiego hip-hopu. Czterech młodych chłopaków: Pax, Falamir, Knopek i DJ Anem pod wodzą Tomasza Karenko „Hioba” wydało już dwie płyty – „Impuls” i „MaliBlue” – i szturmem podbijają muzyczne sceny.

Kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór oraz znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności. Gospel Rain jest jednym z najstarszych chrześcijańskich zespołów w Polsce. W 2016 roku 2016 obchodził 25-lecie swojego istnienia. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. Do tej pory wydali cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli m. in. Łukasz i Paweł Golcowie.

Zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. W 2008 roku wydał pierwszą płytę live, „Koncert Nadziei”, a w marcu 2010 roku swoją pierwszą w pełni autorską płytę, „O Tobie”. W latach 2007-2010 zespół odbył cztery trasy koncertowe w USA, gdzie w sumie miał możliwość grania dla ok. 80 000 ludzi. W 2012 roku muzycy nagrali dwie płyty („Jak dzieci” w kwietniu, „Kolędy” w listopadzie) oraz piąty raz zespół odbył trasę koncertową w USA. W 2014 roku występował podczas Festiwalu Nadziei na stadionie Legii w Warszawie. Wielkie koncerty nie wykluczają także małych wydarzeń. Zespół mówi: „Byliśmy i ciągle jesteśmy gotowi grać wszędzie tam, gdzie nasza muzyka może mieć wpływ na ludzi wokół nas”.

Please publish modules in offcanvas position.